Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Yoshio OKAMOTO1, Yuri IMURA2 (1.Osaka-Kyoiku University, 2.Tennoji High school attached to OKU)
55 results (21 - 30)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Yoshio OKAMOTO1, Yuri IMURA2 (1.Osaka-Kyoiku University, 2.Tennoji High school attached to OKU)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM Convention Hall (2F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Ryuta YAMAMOTO1, Hiroyuki YOSHIDA2, Satoru IIMURA2 (1.Waseda University, 2.Ohyu Gakuen)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM Convention Hall (2F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Kazuya KAWAKATSU1 (1.Hyogo Prefectural Nishiwaki senior high school)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM Convention Hall (2F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 12:00 PM - 12:15 PM
*Masaki TAKAHASHI1 (1.National Institute of Advanced Industrial Science and Technology)
Sun. May 24, 2015 12:00 PM - 12:45 PM 102B (1F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School), Chair:Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 12:15 PM - 12:18 PM
*Fumiyuki MURATA1 (1.Faculty of Business Administration, Taisei Gakuin University)
Sun. May 24, 2015 12:00 PM - 12:45 PM 102B (1F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School), Chair:Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Fumiyuki MURATA1 (1.Faculty of Business Administration, Taisei Gakuin University)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM Convention Hall (2F)
Convener:*Masatsune Hatakeyama(Seiko Gakuin High School)
Sun. May 24, 2015 3:42 PM - 3:45 PM
*Mie TAKEDA1 (1.Aichi Institute of Technology)
Sun. May 24, 2015 2:15 PM - 4:00 PM 101B (1F)
Convener:*Kaori Tomita-Yokotani(Graduate School of Life and Environmental Sciences, University of Tsukuba), Hiroshi Kojima(none), Chair:Kaori Tomita-Yokotani(Graduate School of Life and Environmental Sciences, University of Tsukuba)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM
*Mie TAKEDA1 (1.Aichi Institute of Technology)
Sun. May 24, 2015 6:15 PM - 7:30 PM Convention Hall (2F)
Convener:*Kaori Tomita-Yokotani(Graduate School of Life and Environmental Sciences, University of Tsukuba), Hiroshi Kojima(none)
Tue. May 26, 2015 12:00 PM - 12:15 PM
*Mamoru KOARAI1 (1.College of Land, Infrastructure, Transport and Tourism)
Tue. May 26, 2015 11:00 AM - 12:45 PM 203 (2F)
Convener:*Takashi Oguchi(Center for Spatial Information Science, The University of Tokyo), Yuji Murayama(Graduate School of Life and Environmental Sciences), Ryosuke Shibasaki(Center for Spatial Information Science, the University of Tokyo), Shin Yoshikawa(Faculty of Engineering, Osaka Institute of Technology), Chair:Shin Yoshikawa(Faculty of Engineering, Osaka Institute of Technology), Mamoru Koarai(Surving Department, College of Land, Infrastructure, Transport and Tourism)
Mon. May 25, 2015 11:47 AM - 11:50 AM
*Atsuko NIINA1 (1.Totter University of Environmental Studies)
Mon. May 25, 2015 11:00 AM - 12:45 PM 101B (1F)
Convener:*Kuniyasu Mokudai(Pro Natura Foundation Japan), Abhik Chakraborty(Izu Peninsula Geopark), Chair:Abhik Chakraborty(Izu Peninsula Geopark), Kuniyasu Mokudai(Pro Natura Foundation Japan)