1:15 PM - 1:30 PM
〇Noboru Taguchi1, Mitsunori Kitta1, Hikari Sakaebe1, Tomoki Akita1 (1.AIST)
Oral presentation
7 Beam Technology and Nanofabrication » 7.2 Applications and technologies of electron beams
Tue. Sep 15, 2015 1:15 PM - 7:30 PM 4E (437)
座長:村田 英一(名城大),嶋脇 秀隆(八戸工大)
△:Young Scientist Oral Presentation Award Applied
▲:English Presentation
▼:Both Award Applied and English Presentation
1:15 PM - 1:30 PM
〇Noboru Taguchi1, Mitsunori Kitta1, Hikari Sakaebe1, Tomoki Akita1 (1.AIST)
1:30 PM - 1:45 PM
〇Tomoki Akita1, Yasushi Maeda1, Taguchi Noboru1, Shingo Tanaka1, Masanori Kohyama1 (1.AIST RIECEN)
1:45 PM - 2:00 PM
〇(D)EMI KANO1,2, Ayako Hashimoto1,2, Masaki Takeguchi1,2 (1.Univ. Tsukuba, 2.NIMS)
2:00 PM - 2:15 PM
〇Tadahiro Kawasaki1,2, Takafumi Ishida2,3, Takayoshi Tanji2,3 (1.JFCC, 2.Nagoya Univ., 3.GREEN)
2:15 PM - 2:30 PM
〇minami shoji1, Yusuke Ominami1, Shinsuke Kawanishi1, Makoto Nakabayashi1, Sukehiro Ito1 (1.Hitachi Hightech Crop.)
2:30 PM - 2:45 PM
〇Takashi Sekiguchi1, Hideo Iwai1, Takashi Kimura1 (1.NIMS)
2:45 PM - 3:00 PM
〇Yasuyuki Takai1, Yuki Ogawa1, Tadahiro Kawasaki2,3, Takafumi Ishida3, Tetsuji Kodama1, Takashi Ikuta4 (1.Meijo Univ., 2.JFCC, 3.EcoTopia Sci. Inst., Nagoya Univ, 4.Osaka Electro-Communication Univ)
3:00 PM - 3:15 PM
〇Yuki Ogawa1, Yasuyuki Takai1, Tadahiro Kawasaki2,3, Takafumi Ishida3, Tetsuji Kodama1, Takashi Ikuta4 (1.Meijo Univ, 2.JFCC, 3.EcoTopia Sci Inst, Nagoya Univ, 4.Osaka Electro-Communication Univ)
3:15 PM - 3:30 PM
〇(D)Takahiro Tamura1, Yoshihide Kimura1, Yoshizo Takai1 (1.Osaka Univ.)
3:30 PM - 3:45 PM
〇Takafumi Ishida1,2, Wei Li1, Takayoshi Tanji1,2 (1.Nagoya Univ., 2.GREEN)
Break (3:45 PM - 4:00 PM)
4:00 PM - 4:15 PM
〇(M2)Hiroki Takasu1, Asai Daisei1, Murata Hidekazu1, Rokuta Eiji1, Shimoyama Hiroshi1 (1.Meijo Univ.)
4:15 PM - 4:30 PM
〇(M1)AKIHIRO FUKUZAWA1, MASATOSHI KOTERA1 (1.OIT)
4:30 PM - 4:45 PM
〇(M1)Masasi Tokai1, Yuki Handa1, Takuya Kawamoto1, Masatoshi Kotera1 (1.Osaka Institute of Technology)
4:45 PM - 5:00 PM
〇Taiki Nishino1, Kotera Masatoshi1 (1.OIT)
5:00 PM - 5:15 PM
〇(M1)TAKU NODA1,2, Yoshifumi Hagiwara1, Masatoshi Kotera1, Raynald Gauvin2 (1.OIT, 2.Mcgill Univ)
5:15 PM - 5:30 PM
〇noriaki nyuba1, makoto okada1, hiroshi tsuji1, yasuhito gotoh1 (1.Kyoto Univ.)
5:30 PM - 5:45 PM
〇Takashi Kawakubo1, Kitani Tsubasa1, Nakane Hideaki2 (1.NIT, Kagawa College, 2.Muroran Inst. of Tech.)
5:45 PM - 6:00 PM
〇Katsuhisa Murakami1,2, Akira Miyashita1,2, Shunsuke Tanaka1,2, Xizi Gu1,2, Takuya Iijima1, Masayoshi Nagao3, Jun-ichi Fujita1,2 (1.Univ. Tsukuba, 2.TIMS, 3.AIST)
Break (6:00 PM - 6:15 PM)
6:15 PM - 6:30 PM
〇(M1)Keigo Mitsuno1, Tomoaki Masuzawa1, Yoshinori Hatanaka1, Yoichiro Neo1, Hidenori Mimura1 (1.Shizuoka Univ.)
6:30 PM - 6:45 PM
〇Masayoshi Nagao1, Yasuhito Gotoh2, Tomoaki Masuzawa3, Yoichiro Neo3, Hidenori Mimura3 (1.AIST, 2.Kyoto Univ., 3.Shizuoka Univ.)
6:45 PM - 7:00 PM
〇Yasuhito Gotoh1, Hiroshi Tsuji1, Masayoshi Nagao2 (1.Kyoto Univ., 2.AIST)
7:00 PM - 7:15 PM
〇JONGHYUN MOON1, Masayuki Nakamoto1 (1.Shizuoka Univ.)
7:15 PM - 7:30 PM
〇Hiroyasu Goto1, Hidekazu Murata1, Hiroshi Shimoyama1 (1.Meijo Univ.)
Please log in with your participant account.
» Participant Log In